Чи можна звільнити вагітну жінку

В ході комерційної діяльності деякі роботодавці стикаються з декретними відпустками своїх співробітників, і не кожен керівник має бажання виплачувати співробітницям посібник. Але вагітні жінки захищені трудовим законодавством РФ, тому звільнити їх практично неможливо. Проте є ситуації, коли звільнення неминуче.

Звільнення вагітної за ініціативою роботодавця

Відповідно до статті 261 ТК РФ, розірвання договору за рішенням роботодавця неможливо. Якщо керівник вирішить порушити закон, на нього буде накладено штраф:

  • на ТОВ – від 30 до 50 тисяч рублів;
  • на ІП та посадових осіб компанії – від 1 до 5 тисяч рублів.

Мало того, суд при розгляді позову вагітної жінки зобов’яже роботодавця поновити співробітницю, виплатити їй компенсацію за вимушений прогул та моральну шкоду. У подібних ситуаціях суд завжди стає на бік жінок.

Що ж робити в тому випадку, якщо з жінкою укладений строковий договір? У цій ситуації працівниця має право продовжити договір до закінчення її цікавого стану, а далі подати заяву на надання відпустки по догляду за малюком.

Пролонгація документа можлива після отримання від співробітниці письмової заяви та медичної довідки, причому документ від лікаря вона повинна надавати кожен квартал. Але якщо вона була прийнята на роботу на час відсутності іншого працівника, роботодавець має право відмовити їй у продовженні договору. Хоча і тут є деякі нюанси, наприклад, при виході замінює співробітника керівник повинен запропонувати вагітній дівчині всі вільні у нього вакансії.

Якщо жінка перебувала на випробувальному терміні, після отримання медичної довідки, що підтверджує її положення, керівник повинен оформити з нею трудового договору.

Скорочення штатних одиниць не дає право роботодавцю розпрощатися з вагітною. Згідно із законом, жінці при скороченні повинна бути запропонована інша вакантна посада.

Законне звільнення вагітної жінки

Звільнення працівниці, яка знаходиться у положенні, можливо при ліквідації організації або припинення діяльності ВП. Слід акцентувати увагу на тому, що про ліквідацію співробітниця має бути повідомлено за 2 місяці.

Законом дозволено звільнення працює вагітної жінки при перекладі компанії в інше місто, але тільки в тому випадку, якщо вона відмовляється змінювати місце проживання. У цій ситуації в трудовій книжці робиться відмітка з посиланням на статтю 77 частини 1 пункту 9 ТК РФ.

Звільнення вагітної жінки з її ініціативи

Кожен працівник має право розірвати з роботодавцем договір, в тому числі і вагітна жінка. За законодавством після написання заяви вона повинна відпрацювати два тижні. Керівник організації за власною ініціативою може відпустити її без відпрацювання, але це не є його обов’язком.

Процедура звільнення співробітниці з її ініціативи не відрізняється від стандартної схеми.