Сульшер Уле Гуннар: біографія, карєра, особисте життя

Уле Гуннар Сульшер – відомий норвезький футболіст. Більшу частину своєї кар’єри відіграв за знаменитий англійський клуб «Манчестер Юнайтед» на позиції нападника. По завершенні кар’єри гравця став футбольним тренером і в даний час очолює норвезький клуб «Мольде».

Біографія

Уле Гуннар Сульшер народився в невеликий комуні Кристиансунн на півдні Норвегії в 1973 році 26 лютого. В ранньому дитинстві за прикладом батька займався боротьбою. Але пізніше по-справжньому захопився грою в м’яч. Першою командою в якій майбутній зірці вдалося себе проявити, був норвезький «Клаусененген». Після закінчення академії він дебютував в основній команді цього клубу.

Кар’єра

За рідну команду Сульшер дебютував в 1990 році і провів в загальній складності понад 110-ти матчів, в яких забив близько 115 голів. У 1995 році його помітили селекціонери «Мольде» – клубу вищого дивізіону Норвегії. У цьому клубі Сульшер провів два повноцінних сезону і відіграв понад 50 матчів, стабільно забивав майже в кожній грі. Завдяки блискучим виступам у «Мольде» Уле удостоївся честі представляти кольори своєї країни на міжнародних змаганнях. А пізніше за ним почали полювання європейські гранди, серед яких був «Манчестер Юнайтед».

«Манчестер Юнайтед»

Кращі роки Сульшера як гравця пройшли в стані «Червоних дияволів». Сер Алекс Фергюсон, розгледівши талановитого хлопця влітку 1996 року, негайно відправився на переговори з керівництвом клубу «Мольде» і, заплативши 1.5 мільйона фунтів стерлінгів, узгодив перехід Сульшера в «МЮ».

Уле Гуннару легко дався перехід, і він цілком комфортно почував себе на полі. Дебютний гол за «Червоних» він забив у першому ж матчі 25 серпня проти «Блекберна». З’явившись на полі після заміни і провівши на полі всього 6 хвилин, він зумів вразити ворота суперника. Протягом сезону талановитий футболіст став регулярно з’являтися на полі в стартовому складі і провів в загальній складності 46 матчів, в яких 19 разів провів успішний штурм воріт супротивника, тим самим ставши кращим бомбардиром «Червоних дияволів» в сезоні. У тому ж сезоні Уле вперше став володарем золотої медалі головного чемпіонату Англії.

У наступних сезонах Сульшер став частіше опинятися поза стартовою заявки. Тим не менш, він не був баластом для команди. Більш того, сер Алекс розгледів у ньому «джокера», який виходячи на заміну, міг запросто вирішити результат матчу на користь «Манчестер Юнайтед». Багато футбольні оглядачі, англійські тренери і вболівальники прозвали Уле «Суперзапасной».

Не обійшлося без «джокера» і в легендарному фіналі ліги чемпіонів у 1999 році. До кінця поєдинку команда сера Алекса поступалася «Баварії» 0-1, і на 81 хвилині Фергюсон випустив свого «джокера» Сульшера. Вже у додані арбітром хвилини «дияволи» змогли зрівняти рахунок, а буквально перед самим свистком, після кутового, Уле Гуннар Сульшер встановив рахунок 2-1, який і став переможним для «Червоних дияволів». Після цього матчу, сер Алекс назвав Сульшера «Королем замін».

Всього в «Манчестер Юнайтед» Уле провів 366 ігор, в яких 126 разів засмучував суперників взяттям воріт. В кінці 2007 року він оголосив про завершення кар’єри футболіста. З 2008 року він почав тренувати молодих гравців «МЮ». У 2011 повернувся в «Мольде» з невеликою перервою він продовжує тренувати норвезький клуб і сьогодні.