Як вирішити питання з необґрунтованим нарахуванням банківських комісій по кредиту

У разі? якщо дії банку не засновані на законі і порушують права позичальників, то найбільш ефективним засобом захисту своїх прав спочатку є використання саме позасудового порядку.

Для цього, по-перше, необхідно ретельно вивчити договір на предмет зазначення в ньому комісій за кредитом (за обслуговування, внесення щомісячних платежів тощо). Якщо ж комісії не зазначені в кредитному договорі, ні в додатках до нього, позичальник має право їх не оплачувати.

По-друге, якщо банк вимагає виплати додаткових комісій, крім передбачених кредитним договором, то позичальнику необхідно письмово звернутися в банк з претензією, докладно описавши всю ситуацію, з зазначенням того, що необгрунтованим нарахуванням комісій за кредитом банк змінює умови кредитного договору в односторонньому порядку.

В результаті у позичальника в силу ст. 12 ГК РФ, з’являється право вимагати відшкодувати суму, виплачену в якості комісій по кредиту, якщо такі оплати були зроблені. При цьому позичальник має право вимагати внести зазначену суму оплати в якості погашення кредиту або ж скористатися іншим способом захисту своїх прав, у т. ч. вимагати змінити умови кредитування – у разі, якщо дані положення кредитного договору порушують норми законодавства. Надалі можна буде вимагати, у тому числі в суді визнання кредитного договору недійсним (повністю або в частині).

Після направлення претензії до банку, необхідно дочекатися відповіді на подану претензію, якщо він надійде у відповідні строки (згідно договору в частині щодо розгляду претензійного порядку врегулювання спорів та розбіжностей, якщо це прописано, або на підставі ст. 22 Закону РФ «ПРО захист прав споживачів», в якому встановлений десятиденний строк).

В результаті, В разі? якщо спірні питання та розбіжності будуть врегульовані, то позасудовий порядок розгляду спору припиняється. Якщо ж сторони не прийдуть до взаємної домовленості, то спір розглянутий буде вирішене тільки в судовому порядку. І якщо ви не впевнені у своїх силах, то для того, щоб не зробити помилок – бажано звернутися до грамотного, кваліфікованого адвоката.

Дивіться також:  Чи можна оформити порука фізичної особи за юридичну за договором позики